Thompson tehnika
Koristi specijalizivane stolove za namiještanje kićme sa segmentalnim drop djelovima(djelovima koji propadaju prilikom apliciranja sile namještanja). Prednost ove tehnike je dobijanje veće brzine i preciznosti namještanja željenog segmenta kičmenog stuba. S obzirom da se obavlja u neutralnoj poziciji, izuzetno je prijatna za pacijenta.
Neke od beneficija:
DNS PROTOKOL
Dns protokol je sveobuhvatni vid terapije koji je namijenjen za osobe koje imaju probleme kičmenog stuba. Zasniva se na naprednim metodama kiropraktike, fizioterapije, i modifikovane rehabilitacije. DNS protokol je u potpunosti bezbjedan i bezbolan. Cilj ovog protokola je od održavanja postojećeg stanja do potpunog izlječenja.
Flekisja distrakcija - Cox tehnika
Korištenje specijalne mašine koja pasivno uvodi pokret u lumbalnom dijelu kičme, isključujuci rad mišića. Za cilj ima poboljšanje obima pokreta u kičmi, povećanje međupršljenskog prostora, te dodatno skida pritisak sa diskova i nerava kao i poboljšanje protoka hranljivih materija između diskova i pršljenova. Izvodi je automatizovani sto ili se radi ručno.
ART(active release technique)
Manuelna tehnika opuštanja mišića pri kojoj pacijent aktivno učestvuje.
Diversify tehnika
Kombinacija više tehnika sa ciljem postizanja najboljeg efekta i najprijatnijeg osjećaja po pacijenta.
***Broj terapija DNS protokola zavisi od procjene doktora. Uobičajeno se radi između 15 i 25 terapija po bloku, od kojih prvih desetak mora biti svakodnevno a kasnije postoji mogućnost da se radi na svaki drugi ili treći dan.
Activator tehnika
U ovoj tehnici se koristi aparat koji zadaje brze i blage udara na djelove pod odgovarajućim uglom sa ciljem korekcije subluksacija. Ova tehnika je izuzetno efektivna kod pacijenata koji imaju izraženo limitirane obime pokreta u kičmi i kod pacijenata sa osteoporozom.
Sot tehnika
Sakro-occipitalna tehnika pripada tzv. low force tehnikama koja se zasniva na preciznom pozicioniranju posebno dizajniranih blokova na karličnom dijelu tijela, i blagoj mobilizaciji ostatka kičmenog stuba do potiljačne kosti. Prilikom izvođenja ove tehnike pacijent je u udobnom ležećem položaju.
TRP(trigger point release)
Opuštanje mišića pritiskanjem trigger tačaka u cilju smanjenja reflektivnog bola.
Kompjuterizovana spinalna dekompresija
Korištenje specijalne mašine koja vrši aksijalnu distrakciju kičme. Kompjuter mjeri 150 puta u sekundi otpor mišića i tako dozira najadekvatniju silu potrebnu za dekompresiju. Ova terapija traje od 10 do 30 minuta.
Gonstead tehnika
Manuelno namještanje pršljenova sa najvećim efektom. Najpopularnija tehnika za namještanje kičme u kiropraktici.
*Neke od metoda koje se koriste u ovom protokolu*